Przedszkole Samorządowe nr 23 w Krakowie
ul. Skotnicka 86
30-394 Kraków
tel: 12 262 52 81
http://www.sp66krakow.edu.pl

Przedszkole Samorządowe nr 23 położone jest na Osiedlu Skotniki. Od września 2005 roku zostały uruchomione IV oddziały przedszkolne zapewniające opiekę około 100-u dzieciom. Dodatkowy atut to położenie z dala od zgiełku miasta w parku otoczonym drzewami i dostępnym dobrze wyposażonym placem zabaw.
Samodzielny budynek, który zapewnia Państwa dzieciom przestronne i funkcjonalne sale zabaw i zajęć, dobrze przygotowane zaplecze sanitarne i żywieniowe. W codziennej pracy wychowawczo - dydaktycznej wykorzystujemy nowoczesne metody: R. Labana, C. Orffa, W. Sherborne, I. Majchrzak, M. Bogdanowicz, E. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Stosujemy również także elementy pedagogiki T. Gordona, D. Golemana, C. Freineta, M. Montessori.

Przedszkole swą działalnością:

    -zapewnia indywidualną drogę rozwoju każdego dziecka
    -odkrywa i rozwija zainteresowania, zdolności i predyspozycje indywidualne dzieci
    -rozwija poczucie godności osobistej, własnej wartości (wiary we własne siły)
    -umożliwia podejmowanie różnych form aktywności

Jako zajęcia dodatkowe przedszkole proponuje:

    -nieodpłatnie (gimnastyka korekcyjna, religia)
    -odpłatnie (zajęcia rytmiczno - umuzykalniające, język obcy, taniec towarzyski)
    -spotkania teatralne z aktorami scen krakowskich

Ponadto przedszkole zapewnia stałą opiekę specjalistów: psychologa, pedagoga, terapeuty, logopedy.

 Niepubliczne Przedszkole Kropelka
Ul. Majora M. Słabego 18
30-394 Kraków
Tel. 505 160 113

www.przedszkolekropelka.pl

Projekt Przedszkola Kropelka spełnia wszelkie europejskie wymogi higieny i bezpieczeństwa, zatwierdzonego przez uprawnione organy. Budynek o powierzchni 400m2 usytuowany jest na obszernej działce z dala od wielkomiejskiego hałasu, w zacisznym zakątku Krakowa.

Celem przedszkola jest zaoferowanie dzieciom jak najlepszych warunków rozwoju, a to jest możliwe dzięki wysoce wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej. Dyrektor ds. nadzoru pedagogicznego wspomaga nauczycieli w codziennej pracy, a także prowadzi ich awans zawodowy. Awans zawodowy gwarantuje ciągłe podnoszenie kwalifikacji przez nauczycieli poprzez różne kursy i szkolenia. Nauczyciele pracują 30 godzin dydaktycznych w tygodniu, dlatego mają czas i siły by przygotować kreatywne zajęcia dla dzieci, by rozpoznać potrzeby każdego podopiecznego i z każdym dzieckiem pracować indywidualnie.

Przedszkole Kropelka ma status przedszkola niepublicznego i jest wpisane do Rejestru Przedszkoli Niepublicznych Miasta Krakowa pod numerem 43200-40. Jako przedszkole niepubliczne mamy prawo prowadzić obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne, tzw. „zerówkę”.
Ma 3 grupy wiekowe: 2.5-3 latki, 4-5 latki i 5-6 latki.

Przedszkole oferuje

    -3 obszerne sale zajęć,
    -łazienki przy salach,
    -dużą jadalnię,
    -pokój zajęć indywidualnych,
    -przestronną szatnię,gabinet logopedy i psychologa zaplecze kuchenne i socjalne.Przedszkole Waldorfskie Ziarenko
Kozienicka 17
30-397 Kraków
603 64 62 00
12 266 7350

www.ziarenko.pl

Tu dzieci są swobodne i radosne, rozwijają się w swoim rytmie, bo tu szanuje się ich indywidualność. Nikt ich nie popędza, nie zmusza do rywalizacji, bawią się, tworzą, rozwijają siebie. Tu nie ma dzieci niegrzecznych - są tylko takie , które nie zawsze umieją powiedzieć, czego im trzeba - SZTUKA WYCHOWANIA
Tu dzieci czują się bezpieczne. Dlatego rośnie ich pewność siebie. Patrzą dorosłym prosto w oczy, mówią śmiałym głosem, mają poczucie wewnętrznej królewskości, bo poznały swoją wartość. Poczucie własnej wartości dziecka jest dla nas najważniejsze -
Z ZIARENKA ROSNĄ OGRODY

To, co dla nas ważne

INDYWIDUALNOŚĆ I POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA

Każde dziecko niesie w sobie swoją własną i niepowtarzalną osobowość. Towarzyszenie dzieciom w zabawie, nauce, małych i dużych krokach w kierunku samodzielności oraz pomoc w rozwijaniu cech społecznych, wymaga stworzenia im odpowiednich warunków.

Wzrastanie w poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji bez względu na okoliczności, pomaga wytworzyć więź między dzieckiem a wychowawcą, dzięki której praca z dzieckiem staje się obopólną wymianą doświadczeń.

Dziecka nie oceniamy – dziecko postrzegamy jako osobę, która uczy się funkcjonować w nowym i innym otoczeniu niż to, z którego przyszło do przedszkola. Patrząc na jego zachowanie nie klasyfikujemy go jako grzeczne lub niegrzeczne, zdolne lub pozbawione talentów, lecz zastanawiamy się co powoduje jego zachowaniem, jak skierować energię, ciekawość i jego naturalne zdolności w odpowiednim kierunku – tam, gdzie będą spożytkowane z korzyścią oraz przyniosą samemu dziecku radość i zadowolenie z własnej pracy.

Postrzegając dziecko jako istotę w pełni wartościową, mając na uwadze jej całościowy rozwój, chcemy zapewnić mu ciekawe i odpowiednio dopasowane do potrzeb zajęcia, a przede wszystkim sprawić, by poczuło się w przedszkolu jak w domu. Bo przedszkole rozumiemy bardziej jako drugi dom niż instytucję.


Publiczne Przedszkole „Stokrotki” w Krakowie
ul. Skotnicka 101  30-393 Kraków
tel. 784 374 176
www.przedszkole-stokrotki.pl

Już prawie od 10 lat (a dokładniej od 2005 roku) nasze przedszkole pełni kompleksową i profesjonalną opiekę nad dziećmi.  Swoje pierwsze kroki stawialiśmy na pobliskim osiedlu Kliny Borkowskie gdzie zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30- 18:00
( ul. Borkowska 25) . Nasza placówka przy Skotnickiej 101 jest czynna od 7.00 – 18.00


Od bardzo wielu lat naszym marzeniem było stworzenie przedszkola „ z prawdziwego zdarzenia” dużego, przestronnego, kolorowego, przytulnego, w którym dzieci będą czuły się jak w domu  
Nasze przedszkole to:
4 przestronne sale dydaktyczne w których w każdej znajduje się łazienka dostosowana do wzrostu dzieci ,  duża sala muzyczno - ruchowa,  jadalnia,  kuchnia, szatnia, sekretariat,  duży ogródek oraz  parking dla rodziców.


Wspieramy indywidualny i wszechstronny rozwój maluchów, uczymy ich samodzielności i odpowiedzialności, pozwalamy poznać im aspekty związane ze środowiskiem społeczno- kulturowym i przyrodniczym. Obiekt jest pozbawiony jakichkolwiek barier architektonicznych oraz spełnia wymagania sanitarne i przeciwpożarowe. Nad bezpieczeństwem naszych wychowanków czuwają wykwalifikowani opiekunowie z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.

 

Dysponujemy własną kuchnią, gdzie przygotowujemy zdrowe i zbilansowane posiłki w pełni dostosowane do potrzeb żywnościowych maluchów.

Opłaty: 

 - Wpisowe – 0 zł 

-  Pobyt dziecka w przedszkolu 5 godzin dziennie –  0 zł , a każda dodatkowa godzina 1 zł

W naszym przedszkolu prowadzimy zajęcia z języka angielskiego ( 2 x w tygodniu), rytmiki, ( 2 x w tygodniu), lekcje religii, ( 1 x w tygodniu),  baletu, ( 1 x w tygodniu). Współpracujemy z logopedą i psychologiem. Prowadzimy zajęcia w ramach realizacji Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego. 


Co parę miesięcy organizujemy występy dla rodziców: Pasowanie na Przedszkolaka, Jasełka połączone z dniem Babci i Dziadka, występy z okazji dnia Mamy i Taty, Zakończenie roku.   ( Zapraszamy do oglądnięcia naszej galerii 
http://www.przedszkole-stokrotki.com/galeria.html  )


Nasza działalność oświatowa od wielu lat cieszy się zaufaniem i uznaniem rodziców.
Więcej informacji: www.przedszkole-stokrotki.pl

Zapraszamy do zapisów! tel.  602 246 920


 

Niepubliczny Żłobek „Stokrotki” w Krakowie
ul. Skotnicka 101  30-393 Kraków
tel. 784 374 176

www.zlobek-stokrotki.pl

Niepubliczny Żłobek „Stokrotki” jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00 .

 

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Dzieci powyżej 3 roku życia zapraszamy natomiast do naszego przedszkola znajdującego się na I piętrze w tym samym budynku.

 

Parę słów o nas..
Wraz z mężem jesteśmy doświadczonymi nauczycielami z kilkudziesięcioletnim stażem pracy. Wspólną działalność edukacyjną dzieci przedszkolnych rozpoczęliśmy już 10 lat temu. Naszym celem było stworzenie kameralnego żłobka, w którym możliwe będzie indywidualne podejście do każdego z naszych najmłodszych podopiecznych.

 

Posiadamy doświadczoną, wykwalifikowaną kadrę, która z chęcią zaopiekuje się Państwa skarbami.

 

W ramach czesnego około 520 zł (880 zł - dotacja UMK = 520) oferujemy:

- zabawy muzyczno – ruchowe 
- zabawy plastyczno – techniczne
- zabawy edukacyjno – wychowawcze 
- zabawy prozdrowotne
- zabawy sensoryczne 
- zabawy usprawniające mowę


Żłobek jest :

- wyposażony w zabawki i meble posiadające certyfikaty i atesty

- spełnia wszystkie wymagania Sanepidu oraz w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

 

- został wpisany do ewidencji prowadzonej przez Prezydenta Miasta Krakowa pod numerem 7330.2.34.2014