MIĘDZYNARODOWY BIEG KRAKÓW – SKOTNIKI


Co roku organizowany jest w Skotnikach międzynarodowy bieg z okazji urodzin Jana Pawła II


Bieg powstał w roku 2006 z inicjatywy Stanisława Wcisło. Początkowo biegano ulicami Skotnik by od roku 2008 trasę biegu głównego poprowadzić do różnych miejsc związanych z Papieżem Janem Pawłem II.

Impreza składa się z biegu dla dzieci i młodzieży, niezbyt forsownego marszobiegu i kilkunasto-kilometrowego biegu głównego.

Każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy medal a zwycięzcy puchary, dyplomy i inne nagrody.

Biegowi towarzyszą występy estradowe, konkursy z nagrodami, prezentacje produktów oraz degustacja tradycyjnej wojskowej grochówki.

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ z biegów

 

 

XII Bieg Skotnicki z Okazji 97 urodzin Świętego Jana Pawła II

21 maja 2017, do Skotnik zjechali biegacze z różnych zakątków naszego kraju. Na krótkich dystansach biegali najmłodsi, w marszobiegu można było podziwiać uroki naszego osiedla a najmocniejsi pobiegli w biegu głównym do Tyńca. Zwycięzcą 12 biegu Skotniki  z czasem 45 minuty 47 sekund został Andrzej Lachowski. Puchary dla najlepszych biegaczy ze Skotnik odebrali Sebastian Krasny i Piotr Kokoszka. Szczegóły i wyniki na stronie bieg.skotniki.com

Zobacz ZDJĘCIA z Biegu Skotniki


 Bieg Skotniki 2016

Zwycięzcą XI Biegu Skotnickiego z Okazji 96 urodzin Świętego Jana Pawła II z czasem 0.44.35 został Andrzej Lachowski

 

SKOTNIKI MĘŻCZYŹNI

  1. Jakub Koczur 01:02:55
  2. Jerzy Kołodziejczyk 01:03:27
  3. Mateusz Dusik 01:04:57

 

SKOTNIKI KOBIETY

  1. Ewa Plinkiewicz 01:13:21
  2. Anna Moskal 01:33:17
  3. Karolina Niedziela 01:35:58

 

 

 

Zobacz ZDJĘCIA z Biegu Skotniki 2016

Zobacz więcej na stronie Biegu Skotniki

 

 

 

 

 


 Bieg Skotniki 2015

17 maja 2015 Bieg Kraków - Skotniki obchodził jubileusz 10 lecia. Motywem przewodnim Biegu Skotniki jest uczczenie pamięci Świętego Jana Pawła II, a celem popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej. W biegu głównym wystartowało 281 zawodników a jako pierwszy linię mety minął Andrzej Lachowski z Krakowa. Najszybszymi Skotniczaninami byli Marek Wojnar  i Natalia Dziwisz. W galerii zdjęcia z Biegu Skotniki. Zobacz wyniki 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 Bieg Skotniki 2014

4 maja 2014 odbył się 9 Bieg Kraków - Skotniki z okazji urodzin Świętego Jana Pawła II. W tym roku bieg startował z sąsiedniego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Babińskiego w Kobierzynie. Trasa o długości 15 km prowadziła z Kobierzyna przez Skotniki, Podgórki Tynieckie, Tyniec do mety usytuowanej na stadionie Pogoni Skotniki. Jako pierwszy z blisko 500 zawodników z czasem 47:53 stawił się Dawid Klaybor, drugi był Andrzej Lachowski a trzeci Bogdan Dziuba. Wcześniej odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży oraz marszobieg którego zwycięzcą był Łukasz Dąbrowski. Imprezę uświetnili znamienici goście: Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kuśmider oraz Ojciec Leon Knabit z Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Zobacz ZDJĘCIA z Biegu Skotniki 2014, zobacz FILM 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Bieg Skotniki 2013

VIII Bieg Kraków-Skotniki odbył się  w niedzielę 19 maja 2013r.

Na trasie liczącej 13,5 km stanęło 353 zawodników. W klasyfikacji ogólnej z czasem 43:09 zwyciężył Juziy Rusyuk, drugi był Serhii Okseniuk (44:18) a trzeci Andrzej Lachowski (44:31).

Wcześniej odbyły się biegi dla dzieci oraz marszobieg. Czas spędzony na stadionie Pogoni Skotniki uatrakcyjnił program artystyczny i pokazy fitness. Jak co roku organizatorzy zadbali o nagrody, pyszną, mrożoną kawę i pożywną grochówkę.

ZOBACZ WYNIKI     Zobacz FILM z biegu.     Zobacz ZDJĘCIA z biegu.


 
Bieg Skotniki 2012

Już siódmy raz, Skotnickie Stowarzyszenie Sportowe, jak zwykle podczas pięknej pogody, zorganizowało Międzynarodowy Bieg Kraków – Skotniki z okazji rocznicy urodzin Bł. Jana Pawła II.

Najpierw odbyły się biegi dla najmłodszych sportowców, potem początkujący biegacze wzięli udział w marszobiegu którego trasa biegła ulicami Skotnik.

Bieg główny początkowo miał wystartować spod Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach ale z powodu remontów trasa została zmieniona i biegła ze stadionu Pogoni Skotniki do Tyńca gdzie na dziedzińcu Opactwa Ojców Benedyktynów był półmetek i z powrotem do Skotnik na boisko Pogoni.

ZOBACZ

z biegu.Bieg Skotniki 2011

6 BIEG Z OKAZJI URODZIN JANA PAWŁA II już przeszedł do historii. W tym roku udział wzięła rekordowa ilość uczestników.

Na stadionie odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży oraz marszobieg. Wśród gości był ojciec Leon Knabit z klasztoru z Tyńca który wręczał nagrody i błogosławił uczestników.

Bieg główny ruszył z wyjątkowego miejsca – ·klasztoru Ojców Kamedułów na Bielanach. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić klasztor i kościół do którego na okoliczność biegu zostały wpuszczone również kobiety. Prawie 15 kilometrowa trudna ale malownicza trasa miała metę jak zwykle na stadionie Pogoni Skotniki.
Zobacz

z Biegu Skotniki 2011
Bieg Skotniki 2010

W roku 2010 bieg odbył się po raz piąty. Trasa biegła obok miejsc związanych z Janem Pawłem II. Start miał miejsce Na ulicy Franciszkańskiej 3 pod oknem papieskim gdzie uczestników pobłogosławił ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Trasa biegła obok Wawelu, domu Karola Wojtyły przy ulicy Praskiej, kościoła św. Stanisława Kostki w Dębnikach – pierwszej parafii przyszłego Papieża, kamieniołomu na Zakrzówku gdzie w młodości pracował jako robotnik. Na mecie usytuowanej jak zwykle na boisku Pogoni Skotniki jako pierwszy zameldował się Aliena Makowow z Ukrainy.

Zobacz  ZDJĘCIA z biegu 2010


Bieg Skotniki 2009

W roku 2009 bieg odbył się przez Podgórki Tynieckie i malownicze tereny rezerwatu Skołczanka do Opactwa Tynieckiego i z powrotem do Skotnik na metę ustawioną na terenie stadionu Pogoni Skotniki. Biegowi towarzyszyły liczne pokazy artystyczne i przemówienia oficjeli.

Zobacz ZDJĘCIA z Biegu Skotniki 2009